fbpx
чет. Сеп 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Магазин

Гостиварскиот театар вчеравечер на сцената „Долни Сарај“  премиерно ја изведе театарската претстава „Полковникот птица“ на текст од Христо Бојчев, а...

Моќниот глас на мецосопранистката Викена Каменица од Република Албанија и звуците на пијаното произведени под вештите раце на познатата албанска...