пон. Окт 14th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Политика

Распределбата на персонализирани картички за набавка на 30 отсто нафта за земјоделска механизација се одвива постојано и непречено. Се реализира...

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната прес конференција одговараше на новинарски прашања. Во продолжение прашањата и одговорите на...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во најголем дел од неговото обраќање за Илинден од струшко Ташмаруништа, зборуваше за своите политички...

Нема договор помеѓу власта и опозицијата за Законот јавното обвинителство. Според пратеникот Антонио Милошоски на прес-конференцијата по средбата во Министерството...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close