fbpx
вто. Авг 4th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Политика

Претседателот на ГДУ Петар Колев придружуван од носителот за ИЕ 5 Даниел Јорданоски и кандидатите за пратеници денеска во Охрид...

СДСМ почна контра кампања против ВМРО-ДПМНЕ и објави преработка од изборниот спот на ВМРО-ДПМНЕ. Спотот со кој ВМРО-ДПМНЕ сака да...

Во вчерашното гостување во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија министерот Наќе Чулев истакна дека Министерството за внатрешни работи...

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, на првиот ден од отпочнувањето на изборната кампања, ги повика граѓаните да излезат и да гласаат...