fbpx
вто. Мај 26th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Република

Пратеничката Даниела Рангелова демантира дека била во Унгарската амбасада. Но, молчи, дали таа го однела реформаторот Петар Богојески до седиштето...

Вечерва на последната политичка дебата на Телевизија 21, тројцата претседателски кандидати за последен пат ја имаа можноста да се претстават...

Вечерва Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на митинг пред граѓаните од општина Пробиштип. Мицкоски кажа дека СДСМ...

Сиљановска Давкова пред граѓаните посочи дека во индустријата за производство на облека трудот вреди 60 проценти од вкупната цена на...