fbpx
чет. Авг 13th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Република

Портпаролот на Владата  Мухамед Хоџа, на денешната пресс конференција запрашан за објавувањето на прислушувани разговори на фејсбук „бомби“, истакна дека...

Додека Љупчо Николовски менува функции, а Зоран Заев шета по црвени теписи, над 4300 хектари земјоделски површини во Овче Поле...

  Иако од Министерството за здравство, тврдат дека превземаат  чекори за унапредување на јавното здравство во повеќе категории, сепак реалноста...