fbpx
вто. Сеп 29th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Република

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 21 до...

Адвокатката Сања Алексиќ, бранител на Гордана Јанкулоска која вчера беше спроведена во „Идризово” за издржување на затворската казна од четири...

На официјалниот фејсбук профил на албанскиот претседател Еди Рама објавена е фотографија од планински водопад со хаштаг „прекрасна Албанија„ и...

По повод одбележувањето на 29 септември - Светскиот ден на срцето, потсетуваме на препораките од Светската здравствена организација за заштита...

Возилата за брза помош на Здравствен дом и возилата од Општа болница од Охрид со свирење и ротација на светло...