fbpx
сре. Јан 20th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Република

Заедно со потпретседателот Александар Николоски се наоѓаме во главниот град на Република Унгарија, Будимпешта. Утрото го започнавме со работен појадок...

Владата на Зоран Заев денес ја претвори Република Македонија во питачка држава која со просење од други држави ќе обезбедува...

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција во Владата информираше за Програмите кои што ќе ги реализира Министерството за...

Денес,  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. Д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски во Будимпешта остварија работна средба со премиерот на...