чет. Ное 21st, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Република

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамките на конгресот на ЕНП оствари средба со премиерот на Република Бугарија, Бојко Борисов. На...

„Предлог Буџетот на Министерството за транспорт и врски за 2020 година е развоен буџет, директно насочен кон потребите на стопанството и...

Денеска и официјално започна откупот на тутун од реколтата 2019-та. Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, заедно со...

Денеска во Берлин, Сојузна Република Германија, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со неговиот домаќин, германскиот сојузен министер за...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close