fbpx
чет. Окт 1st, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Свет

Потпретседателот на здружението на ветерани на Ослободителна војска на Косово УЧК, Насим Харадинај, кој вчера беше уапсен во Приштина, даде...

Вирусот Ковид-19 продолжува да мутира во текот на пандемијата, а експертите веруваат дека тој веројатно станува сè позаразен, бидејќи случаите...