пон. Фев 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Свет

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис во почетокот на идната година заминува од функцијата. Тој во писмото за неговата оставка...

Изутринава Грција ја погоди земјотрес со јачинаод 4,9 степени според Рихтер. Епицентарот бил во подрачјето на Пелопонез. Денеска се измерени...