чет. Апр 9th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Спорт

„Директна помош од 14.500 денари за месеците април и мај, средства наменети директно за спортистите и спортските работници, со цел...

Една од најголемите македонски кошаркарски легенди Благоја Георгиевски – Буштур синоќа трагично загина во сообраќајна несреќа во 69-та година од...