fbpx
чет. Окт 1st, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Актуелно

Европската народна партија (ЕПП) денес одржува Политичко Собрание, со кое претседава Претседателот Доналд Туск. Заради состојбата со корона кризата Политичкото...

Помпезно најавуваниот предизборен трет пакет на мерки во износ од 355 милиони евра заврши со реализација на 47 милиони евра...

По повод одржувањето на 50. издание на фестивалот „Златно Славејче“, претседателот Стево Пендаровски, како покровител на фестивалот упати порака по...

Преку впечатливите историски приказни за уникатните културни вредности на црквата „Света Богородица Перивлепта” , катедралната црква „Света Софија” и вредната...