пон. Фев 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Интервјуа

„Пази што ќе помислиш“, вели стара поговорка, а ѕвездата на македонскиот документарец „Медена земја“, Атиџе Муратова е вистински доказ дека човек никогаш...

Позитивна, искрена, упорна, динамична, посветена на семејството, а не запирлива во професијата. Зе неа не постои НЕ,НЕМОЖАМ И НЕВОЗМОЖНО, вели...

Млада, харизматична, ведра, секогаш позитивна и насмеана, вака ја опишуваат колегите. Сигурно некаде низ скопските улици ја имате сретнато Арбнора...