fbpx
пон. Сеп 28th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Избори 2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната листа во Изборна Единица 2, Владо Мисајловски денеска е во посета на Општина...

Прв корона митинг во Охрид. ВМРО ДПМНЕ изборните активности ги започнаа од Охрид. Максимално се почитуваат правилата на Владата. Симпатизерите...

Чест ми е што денеска, од мојата, од нашата македонска Струмица ја почнуваме кампањата на коалицијата „Можеме,“ предводена од СДСМ. ...