fbpx
вто. Јул 7th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Избори 2020

Ко-носителот на листа на коалицијата „Можеме“ - Јован Митрески, денес во Струга имаше работна средба со наставниците, професорите и другите...

Зошто ДИК и Комисијата за заразни болести не реагираат на прекршувањето на мерките и препораките за заштита од корона вирусот...

Коалицијата „Сега е време“ вечерва одржа централен митинг во Струга, под тешки временски услови. Претседателите Села и Гаши денеска ја...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Петровец од каде што истакна дека Македонија во моментов е...