fbpx
чет. Окт 29th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Партии

Пред да почнам со изјавата би сакала да ве известам дека поради огромните бројки на заболени од вирус, вечерва одлучивме...

Претседателот на Алијансата за Албанците Зиадин Села, придружуван од генералниот секретар Арбен Таравари и заменик-претседателот Вулнет Ферати, престојуваше во Тирана...

Дали да се смее народот или да плаче по денешната изјава на Пендаровски по седницата на Советот за безбедност која...

Вечерва во емисија на штипска телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи дека Македонија како држава заслужува...

Загрижени сме како и сите граѓани за големата смртност, хаотичните мерки и немањето на стратегија за справување со КОВИД-19. Сметаме...

Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ се обрати денес на собраниска седница....