fbpx
чет. Јан 21st, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Партии

Владата и парламентарното мнозинство предводени од СДСМ во измнатиот период спроведоа низа мерки што се во интерес на граѓаните. Над 3.100...

Денес борбата против криминалот и корупцијата е бескомпромисна и не познава никава припадност, а најмалку политичка. Само ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се против...

Зоран Заев одбра на големиот слободарски празник Илинден да ја срами Македонија со подигнувањето и поклонувањето во Дојран пред споменик...

Честитката на претседателот на Единствена Македонија по повод Илинден: -„Денес Македонија ја слави и чествува борбата за слобода и независност...