fbpx
вто. Авг 11th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Партии

Политичката партија Левица реагира на поскапувањето на струјата, оценувајќи ја одлуката како ненародна. Eеден од предлозите на Левица е укинување на Регулаторната...

Пред три години, Владата предводена од СДСМ водејќи се од државните и национални интереси, покажа храброст и решителност во решавањето...

Минаа изборите и стаса сметката за неодговорното работење на Зоран Заев. Струјата поскапува околу 7,5%. Сега граѓаните од свој џеб...

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев кој ја предводеше партиската делегација која положи цвеќе на Мечкин Камен, рече: -„Од мое...

На свеченост во Берово насловена како „Ноќ на источните оскари“, замислете, еден од најголемите бандити на транзицијата Ванчо Чифлиганец прогласен...

Тимчо Муцунски, секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук пред малку објави реакцијапо интервјуто на градоначалникот Митко Јанчев за порталот Фокус....

Регулаторната комисија која ја донесе Одлуката за корекција за цената, е независна и високо професионална институција која во изминативе 2...

СДСМ денес даде амин за најголемото покачување на цената на струјата во Република Македонија до сега.Регулаторната комисија за енергетика под...