fbpx
вто. Авг 11th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Партии

„ Овој објект ќе остане како траен симбол на меѓународната човечка солидарност во обновата на Скопје по катастрофалниот земјотрес од...

Лицемерието и партиското профитерство беше и останува главна одлика на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски. Крајно несериозно и лицемерно е за планирањето...

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за ТВ Сител, коментирајќи ги нападите од поранешни сопартијци и функционери потенцира дека...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес (28 јули 2020 година) оствари средба со амбасадорката на Сојузна Република Германија г-ѓа...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Александар Николоски и секретарот за меѓународна политика на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денес (27 јули 2020 година)...