fbpx
нед. Јул 5th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Слајдер

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека неколку нови истражувања покажуваат дека респираторната машина...

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска потпиша договор со директорот на Македонски телеком Никола Љушев, за донација...

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски денеска, 7 април, оствари телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг....

Влошена е состојбата на родилката од Куманово заразена со Ковид 19,истакна на денешната прес конференција министерот за здравство Венко Филипче...