fbpx
вто. Авг 4th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Слајдер

Во вторникот остварив телефонски разговор со премиерот на Република Словенија и лидер на нашата сестринска партија СДС, Јанез Јанша. Разменивме мислења...

Претседателката на Унијата на жени на Единствена Македонија, Мирјана Мирчевски, на денешната прес конференција во Битола. во име на Коалицијата „Никогаш...

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и...

Лицата кои останале без работа или биле дел од неформалната економија добиваат брз влез во системот на социјална заштита. Eдна...