fbpx
вто. Јул 7th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Слајдер

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против пет лица, од кои едно е осомничено за кривично...

Српскиот весник „Блиц“, повикувајќи се на дипломатски извор од Приштина, пишува дека македонскиот премиер Зоран Заев и поранешниот косовски премиер...