Македонија

(ВИДЕО) Тешка сообраќајна несреќа патот Охрид – Кичево во близина на селото Арбиново, едниот автомобил е опожарен

Предмалку се случи тешка сообраќајна несреќа помеѓу две возила на магистралниот пат Охрид – Кичево во близина на селото Арбиново, општина Дебрца. Дознаваме дека едно лице е пренесено во специјалната болница за ортопедија и трауматологија Св Еразмо кај Охрид. Едно од возилата учесник во несреаќата е комбе во сопственост на дистрибутерска компанија од Скопје целосно. Комбето целосно изгоре како последица на пламенот кој избуивнал од како се судрило со друго патничко возило на магистралниот пат Охрид – Кичево.

Од СВР велат дека во моментов се врши увид на местото на несреќата.
Повеќе информации вечерва.

На почеток