Македонија

Димитров: Не давам оставка додека не ја биде Македонија

Шефот на дипломатијата Никола Димитров по лажната вест дека поднел оставка од функцијата по вчерашниот референдум, на неговиот „Фејсбук“ профил објави дека почнале специјална војна против него.

– Не им доаѓа ум. Специјална војна почнаа. Значи, како што вели Виктор Иго, нема ништо посилно од една идеја на која и дошло времето. Ќе ни ја биде нашата Македонија! И не кревам раце додека не ни ја биде, пишува Димитров.

Претходно, веста за оставката преку соопштение ја демантираше Министерството за надворешни работи, најостро осудувајќи ги, како што наведува, малициозните обиди за ширење лажни вести.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток