Македонија

Се расправала со сопругот, па му нанела повреди со нож

На 05.05.2022, полициски службеници од ОВР Kавадарци ја лишиле од слобода И.М.(27) од Росоман затоа што по претходна вербална расправија со остар предмет нанела повреда на нејзиниот 32-годишен сопруг. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На почеток