Магазин

(ВИДЕО) Хитот на Оливија Њутн-Џон е прогласен за најсекси песна досега

Музичката икона Оливија Њутн-Џон почина на 74-годишна возраст по долга борба со ракот на дојката. Пејачката ќе остане запаметена по бројни хитови на сите времиња, од кои една дури беше прогласена за најсекси песна досега.

Станува збор за песната „Physical“ од 1981 година, која ја доби престижната титула од магазинот „Билборд“ по спроведена голема студија, во која клучни елементи на анализата беа бројот на недели на топ листите и текстовите на песните.

За „Physical“ е направено и жешко видео во кое Оливија вежба во импровизирана теретана опкружена со испотени машки тела.

Песната остана на првото место на музичките топ листи 10 недели, соборувајќи ги сите рекорди во 80-тите.

На почеток