Скопје

(ВИДЕО) Силно невреме во Аеродром, поплавени дуќани во трговскиот „Бисер“

Силно невреме го зафати дел од Скопје. Град, ветер и дожд за момент направија хаос во Аеродром. За неколку минути, овој дел од градот беше под вода. Во трговскиот центар „Бисер“ им се поплавуваат и дуќаните лоцирани на подолните катови. Се слушаат и силни грмотевици.

До петок ќе се задржи нестабилно време, претпладне претежно сончево, а во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, соопшти УХМР.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град.

Максималните температури до понеделник ќе се движат во интервал од 30 и 33 степени.

На почеток