Магазин

Русин Хасбула Магомедов одби да се сретне со популарниот рапер Дрејк

Најголемата интернет ѕвезда на денешницата, 20-годишниот Русин Хасбула Магомедов, одбил да се сретне со популарниот рапер Дрејк, бидејќи распоредот наводно му бил презафатен.

За време на подкастот Full Send host Кајл Форгерд на прашањето каква музика слуша и дали сака рапери, Магомедов одговорил дека не го интересира музиката.

„Но, понекогаш раперите како Дрејк, 50 Cent и Tyga ми испраќаат песни“, додал тој.

Водителот во тој момент го праша дали зборувал со Дрејк на Инстаграм, на што Хасбула изјавил дека незнае кој е, но му испраќал пораки и го следел на социјалната мрежа.

На прашањето што му рекол Дрејк, Хасбула рекол: „Заборавив, не го прочитав“. Тогаш Хасбула побарал некој да му го донесе мобилниот телефон, па Кајл ја прочитал пораката на Дрејк: „Ти си мојата инспирација, кога ќе се видиме?“.

На што 20 годишната интернет ѕвезда одговорила дека наводно има презафатен распоред и нема слободен термин за да се види и поразговара со раперот.

На почеток