Магазин

Хрватката која го покори Катар ги избра најдобрите српски играчи

Хрватската старлета и жестока навивачка Ивана Кнол е најзабележливата девојка на трибините во Катар бидејќи нејзиниот изглед предизвикува реакции кај сите присутни, а сега на тамошните медиуми им кажа кои се најдобрите српски фудбалери за неа.

Тројцата фаворити се Душан Влаховиќ, Александар Митровиќ и Може Костиќ“, изјави Ивана Кнол за Телеграф.

Таа издвои три фаворити од хрватскиот тим.
„Лука Модриќ, Јошко Гвардиол и Дејан Ловрен“, изјави таа.

Ивана Кнол е позната по тоа што ја следи хрватската репрезентација и спортистите воопшто, а и кога Хрватите не учествуваат, Ивана може да се најде на секој важен спортски натпревар.

Покрај Светското првенство, таа во февруари годинава беше и во Лос Анџелес, каде дури во живо го следеше спектакуларниот Супер Боул.

На почеток