Македонија

Тетовец натепан од неколку лица, а му го оштетиле и возилото

На 28.01.2023 во 00.55 часот во Полициска станица Тетово, Б.М.(27) од с.Брвеница, тетовско пријавил дека околу 22.30 часот во с.Брвеница, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од А.П. (женско лице) и уште неколку лица кои, исто така, му го оштетиле и неговото возило „голф“ со тетовски регистарски ознаки. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток