Свет

Експлозија на гасовод во предградието на Истанбул

Денес во предградието на Истанбул експлодира гасовод за време на изградбата на пат, објавуваат турските медиуми.

Експлозијата предизвикала голем пожар кој го гасат голем број на противпожарни возила.

Засега нема информации за загинати или повредени луѓе, ниту пак која е причината за настанување на пожарот.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток