Видео и Фото

(ВИДЕО) Шилегов: Армијата во Аеродром реагираше по мое лично барање, тоа беше најбрзо решение

Луѓето кои живеат во зградата во Аеродром вчера неколку часови стоеја пред својот влез и беше потребна брза интервенција, при што Армијата на Република Македонија реагираше на мое лично барање и замолница, рече скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, на новинарско прашање зошто припадници на АРМ биле ангажирани во текот на вчерашната операција поради остар мирис во првиот влез од зградата на булеварот „Кузман Јосифовски- Питу“.

Скопскиот градоначалник појасни дека градот нема многу законски надлежности во такви процедури и рече дека во земјава има два система за утврдување на токсини во воздухот.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток