Македонија

Во затворот во Тетово пронајден хероин во кутија со сок

Жителка на Мала Речица му носела хероин, скриен во кутија со сок, на нејзиниот син кој е во притвор во затворот во Тетово.

Според информациите на МВР, вчера околу 11 часот од страна на вработени во затворот во Тетово, при преглед на храна и пијалоци доставена од И.С.(61) од село Мала Речица, Тетовско, кои ги донела за нејзиниот син Ф.С.(29), кој е на издржување времена мерка притвор, во една кутија со сок била пронајдена зипер кеса со хероин.

По пријавата во СВР Тетово, излезено е на местото на настанот и пронајдената материја е предадена за вештачење. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток