Македонија

Велосипедист паднал врз пешак во Тетово

Велосипедист паднал врз пешак во Тетово

Триесет и петгодишниот тетовец К. А., вчера, во 13 часот, во СВР Тетово пријавил дека околу 9.50 часот, на тротоар на улицата Маршал Тито во Тетово, врз него паднал Ќ. С. (57) од Тетово, кој управувал велосипед.

Притоа К. А. добил тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница, каде што бил пренесен за укажување лекарска помош.

Според полицијата, увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Макфакс

На почеток