Македонија

Прегазен пешак во Скопје, во него удрило патничко возило

Прегазен пешак во Скопје, во него удрило патничко возило

Во СВР Скопје, вчера, во 9 часот, било пријавено дека на крстосницата од улицата Франклин Рузвелт со сервисна улица, патничко возило „југо корал 45“, управувано од М. Р. (75) од Скопје, удрило во пешакот Р. М. (93) од Скопје.

Во несреќата тешки телесни повреди добил пешакот, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

Макфакс

На почеток