Македонија

По сообраќајна несреќа, скопјанец бил претепан од маж од Арачиново

По сообраќајна несреќа, скопјанец бил претепан од маж од Арачиново

Во СВР Скопје, вчера во 16.00 часот К.А.(47) од Скопје пријавил дека околу 13.00 часот на подрачјето на Гази Баба, по претходно случена сообраќајна незгода, бил физички нападнат од М.А.(56) од с.Арачиново.

Тој бил со Н.А., по што му се заканиле со тврди предмети.

Според полицијата, по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Макфакс

На почеток