Македонија

Осумнаесетгодишник од Тетово бил претепан од роднина

Осумнаесетгодишник од Тетово бил претепан од роднина

Осумнаесетгодишниот Х. И. од Тетово, вчера, во 19.50 часот, во СВР Тетово пријавил дека околу 17.40 часот на улицата Штипска во Тетово бил физички нападнат од својот роднина Б. А. (32).

Тој претходно агресивно се однесувал во неговиот дом.

Се расчистува и документира случајот, соопшти полицијата.

Макфакс

На почеток