(Фото) Ова е лицето што пукаше во „Ист гејт“, МВР го бара преку известување

„Во врска со пукањето кон две лица од огнено оружје кое беше пријавено денеска (24.10.2023) во трговскиот центар Ист Гејт во Скопје, кои се здобиле со повреди и се пренесени во болница за укажување помош, МВР ја информира јавноста дека на фотографијата обезбедена од полициските служби е лицето што го изврши кривично-правниот настан. Притоа, ги … Продолжи со читање (Фото) Ова е лицето што пукаше во „Ист гејт“, МВР го бара преку известување