Скопје

Убиената баба во Лисиче имала 73-години, полицијата со детали за случајот

СВР Скопје – Единица за насилен криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Б.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“.

„Имено, на 18.01.2024 во СВР Скопје било пријавено дека во семејниот дом на подрачје на Ново Лисиче – Скопје починала Л.Т.(73) од Скопје“, велат од мвр.

По преземени мерки и активности и извршена обдукција било констатирано дека Б.С. физички ја нападнал својата баба, која починала од здобиените повреди.

Тој бил изведен пред судија на претходна постапка, кој му определил мерка притвор.

На почеток