Скопје

Улични кражби во Скопјe: скопјанка останала без телефон, а била и турната кај Кале

На 23.01.2024 во 12.30 часот во СВР Скопје, С.М.(20) од Скопје пријавила дека околу 09.15 часот на ул.„Архимедова“ во Скопје, едно лице насилно и го одзело мобилниот телефон и ја турнал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток