„Онкологија“ пред крај: Приведен Нино Васев, има избегани, претреси кај осум лица

Според неофицијални информации, ексдиректорот на Онкологија и доктор, Нино Васев е приведен во полициска станица по налог на обвинителката која го води предметот за кражба на цитостатици. Освен него, во станица се и други лица опфатени со истрагата, а кај кои претходно беше извршен претрес. „Скопје1“ имаше обид да го добие телефонски, но иако телефонот … Продолжи со читање „Онкологија“ пред крај: Приведен Нино Васев, има избегани, претреси кај осум лица