Села: Алијансата на Албанците не е на пазар и не се продава, на избори одиме самостојно

Претседателот на Централното собрание на Алијанса за Албанците и поранешен лидер, Зијадин Села, на прес-конференција во седиштето на партијата изјави дека на избори одат самостојно, а партијата не се продава. Арбен Таравари објави дека добил поддршка од членството на партијата да оди со опозицискиот албански блок Како што објавија на нивната Фејсбук страница, за 24 … Продолжи со читање Села: Алијансата на Албанците не е на пазар и не се продава, на избори одиме самостојно