(Фото) Детали од полицијата: Осум повредени во несреќата кај Соборен храм

Осум лица се повредени во несреќата која вчера се случи кај Соборниот храм во Скопје, потврдуваат од МВР за „Скопје1“. Сите биле однесени во болница. Меѓу нив, повреди имале и тројцата возачи, на трите автомобили. „Се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „шкода“ со скопски регистарски ознаки управувано од А.А.(31) од с.Долно Свиларе-скопско, патничко … Продолжи со читање (Фото) Детали од полицијата: Осум повредени во несреќата кај Соборен храм