Македонија

Нова несреќа: Возач од Берово излета од пат, со Брза помош однесен во болница

Малолетник возел автомобил и учествувал во сообраќајна несреќа

Денеска (25.04.2024) во 00.30 часот во ОВР Берово било пријавено дека на регионалниот пат Берово–Струмица, на место викано „Шушлевец“ , атар на Берово, патничко возило „фолксваген џета“ со беровски регистарски ознаки, управувано од И.М.(26) од с.Ратево, беровско, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид извршила увидна екипа од ОВР Берово.

На почеток