Скопје

Претреси во Центар и Ѓорче Петров: Пронајдена дрога кај две лица

Претрес во скопски Чаир, пронајдена дрога, приведени две лица

Денеска (21.05.2024) во 01.30 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Н.(49) од с.Бунарџик, скопско, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела грутчеста материја. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На 20.05.2024 во 22.05 часот на подрачјето на Ѓорче Петров во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Ѓ.(18) од Гевгелија, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На почеток