Македонија

МВР со детали: Лице со пиштол ограбило банка во Аеродром

ФОТО Илустрација

Денеска (04.06.2024) во 11.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во филијала на една банка на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје, едно лице со закана со пиштол од вработените одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток