Магазин

Објавена полициска слика на Џастин Тимберлејк: Тврди дека испил 1 пијалок, но извештаите велат поинаку

Пејачот Џастин Тимберлејк е уапсен поради возење во пијана состојба во луксузниот град Њујорк Хемптонс.

Фотографијата која ја објави полицијата веројатно трајно ќе ја наруши „репутацијата“ на Џастин што ја имаше до сега.

Пејачот наводно се забавувал на Лонг Ајленд, а според полицискиот извештај, тој тврди дека само испил мартини и возел зад своите пријатели. Но, полицијата не го прифаќа мислењето на Џастин Тимберлејк.

Според извештајот, при проверката притрчал знак за стоп и се појавил нефокусиран:

– Очите му беа крвави, здивот силно мирисаше на алкохолни пијалоци и не можеше да обрне внимание.

Поп-ѕвездата одбила алкотест на лице место и затоа била приведена околу полноќ на 17 јуни. Според TMZ, Џастин Тимберлејк бил однесен со лисици. Пејачот сега е повторно на слобода. Но, полициската фотографија, таканаречената „слика“, објавена од њујоршката полиција по неговото апсење, веројатно засекогаш „ќе остане темна дамка на Тимберлејк“.

Тој е во брак со актерката Џесика Бил од 2012 година. Двојката има две деца и сака да се претставува како среќно семејство. Повторениот инцидент со алкохол сигурно не е корисен за одржување на чиста слика.

Насловите сигурно не му помагаат ниту на кариерата на Џастин Тимберлејк. Моментално е на светска турнеја.

Тој допрва треба да го коментира инцидентот во Хемптонс.

Да потсетиме дека инцидентот во Хемптонс не е првиот што ја поврзува мегаѕвездата со прекумерното пиење. Пријателите на пејачот ги информираат американските медиуми дека Џастин Тимберлејк со години има проблеми со алкохолот, пренесува RTL.de.

На почеток