Скопје

Почина момчето од Скопје кое се самозапали под принуда, непознато дали насилниците се најдени

Почина 24-годишното момче кое во четвртокот било киднапиран во скопската населба Ченто и принудено да се самозапали. Извршена е обдукција која ќе треба низа одговори и да лоцира одговорност. Телото е предадено на семејството.

„Денеска (04.07.2024) во 00.37 часот во СВР Скопје од страна на Бригадата за противпожарна заштита било пријавено дека настанал пожар во индустриска зона Ќојлија, а малку подоцна од страна на полициски службеници од ГП Меѓународен аеродром Скопје било пријавено дека во нивниот објект со повреди од изгореници дошол Б.А.(24) од Скопје, кој кажал дека од неколку лица бил насилно пренесен со возило од нас.Ченто до Ќојлија“, беше објавено пред четири дена од МВР.

Непознато е дали лицата кои го извршиле делото се најдени и приведени.

На почеток