Македонија

Адеми: Во говорот на Заев апсолутно немаше повик за амнестија на обвинетите за 27 април

Премиерот збореше за помирување, подавање рака, помирување на поделбите, апсолутно немаше повик за амнестија. Едно е судските процеси, друго е интересите на државата. Факт е дека сме поделени, партиски, етнички и по сите основи, народот исто како и политичарите, сите сме сити од поделби. Помирувањето и пружањето рака има човечка димензија, амнестијата е нешто друго, вели за Макфакс министерот без ресор задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми, по што додаде дека медиумите погрешно ја протолкувале изјавата на премиерот.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток