Свет

Двајца полицајци тешко ранети при престрелка во Германија

Две лица се убиени, а двајца полицајци се сериозно повредени при престелка во југозападна Германија.

Од полицијата и обвинителството соопштуваат дека околу 8.30 часот утринава добиле повик од 56-годишна жена која била нападната од нејзиниот син. Двајца полицајци биле испратени во Кирхајм ан дер Вајнштрасе, гратче крај Манхајм. При нивното пристигнување во станот тие биле нападнати со ножици, но веднаш пукале кон напаѓачот. При пукањето загинале две лица, а двајцата полицајци се тешко повредени.

 

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток